niedziela, 8 listopada 2015

Spalaj tłuszcz z witaminą C
Nie da się zaprzeczyć, że witamina C należy do najbardziej popularnych sposobów na wzmocnienie odporności, która powszechnie jest uważana za lek na przeziębienie. W związku z tym, w wielu domostwach zajmuje ona specjalne miejsce w apteczkach w okresie jesienno-zimowych.

Potwierdzono, że codzienne przyjmowanie witaminy C w celach zapobiegawczych, skraca czas trwania przeziębienia o 8% - to nie wiele, jeżeli porównamy to z tym co witamina daje osobą bardzo  aktywnym. Wykazano, że witamina C, zwana także kwasem askorbinowym, wywiera największy, pozytywny wpływ na ciężko trenujących. Profilaktyczne przyjmowanie witaminy C przez sportowców zmniejsza ryzyko przeziębienia o 50%. 

Jeżeli zależy Ci na Twojej sylwetce to warto zatroszczyć się o większą zawartość wit C w Twoim pożywieniu. Jej regularne przyjmowane zmniejsza ryzyko przeziębienia, zwłaszcza u osób, które trenują lub wykonują ciężką pracę fizyczną.

Kwas askorbinowy jest największym wrogiem tkanki tłuszczowej, gromadzącej się w nadmiarze w takich częściach ciała, jak brzuch, pośladki i uda. Bierze aktywny udział we wszystkich procesach zachodzących w organizmie, których efektem jest skuteczne spalanie tłuszczu.

Witaminę C dostarczamy do organizmu spożywając owoce i warzywa (porzeczki, jeżyny, kiwi, liczi, truskawki, papryka, szpinak, brokuł, pomidory i ziemniaki). Zajmuje ona te same miejsca na powierzchni komórek co glukoza. Jeśli jest jej odpowiednio dużo, to jest ona obecna w komórkach zanim dotrze do nich glukoza. Taka sytuacja powoduje, że wątroba nie otrzymuje sygnału, aby produkować tłuszcz zapasowy.

Osoby, które jedzą dużo świeżych warzyw i owoców nigdy nie będą otyłe, nawet jeśli ich dieta będzie zawierała znacznie więcej kalorii niż wynosi przeciętne dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Dzieje się tak tylko pod jednym warunkiem – kalorie muszą pochodzić ze świeżych owoców i warzyw!


Kochani!  Musicie sprawdzić bloga http://zwilkiemprzezswiat.blogspot.com/ . Nie uwierzycie jaką wiedzą ta dziewczyna dysponuje :D. Trener osobisty, instruktor fitness, tancerz... Jak dla mnie jej sukces jest już przesądzony, po mimo tego, że uparcie twierdzi nasz sukces jest w naszych rękach ! Ja jej wierze ... A wy ? Piona.


1 komentarz:

TOP