poniedziałek, 10 sierpnia 2015

To coś więcej niż muzyka

          

Cześć Kochani !

Kiedyś każdy z nas na pewno w swoim życiu odczuł, że „coś” trzeba zmienić.
Podobnie było ze mną. Szukając sposobu, żeby zmienić coś w sobie zacząłem od muzyki, której słuchałem. 

Miałem wtedy ok 17 lat, moja osobowość zaczynała nabierać pewnych kształtów, a sposób patrzenia na świat stawał się nieco bardziej racjonalny.
Muzyka, której słuchałem nim skończyłem 17 lat była mocno ograniczona, jeżeli chodzi o wybór gatunku. Skupiałem się raczej na muzyce pełnej metalowych riffów i dobrze brzmiącej, szybkiej perkusji. 

Z czasem zdecydowałem się na małą rewolucję w mojej głowie. Sięgnąłem po utwory z innych półek muzycznych, a gatunek był dla mnie niczym więcej jak informacją.


Oczywiste jest, że każdy ma swój ulubiony rodzaj muzyczny i nie zawsze pasują nam inne klimaty, jednak nie powinniśmy się zamykać w jednym pudełku razem z naszą ulubioną muzyką. Wydaje mi się, że świat melodii jest na tyle duży, szeroki i głęboki, że każdy z nas powinien znaleźć coś czego jeszcze nie słyszał. Będzie to nas wyrażało równie dobrze jak muzyka, której często słuchamy.
Z własnego doświadczenia wiem, że to czego słuchamy zależy też od środowiska, w którym się obracamy. Ludzie, którzy twardo słuchają danej muzyki na siłę chcąc przypodobać się towarzystwu mają duży problem. Może to świadczyć o tym, że są po prostu nikim. Tak, nikim. Brak własnego zdania, osobistych przekonań, własnego stylu oraz wyobraźni… Kiepsko to wygląda, co?

Słuchany przez nas rodzaj muzyki zależy też od tego na czym się wychowaliśmy i jaką muzyką zostaliśmy wtedy zarażeni. Popatrz na swoje młodsze rodzeństwo a zobaczysz, że wasze gusta są bardzo podobne.

Uważam, że trzeba być zawsze otwartym na coś nowego. Gdyby ktoś kilka lat temu powiedział mi, że ciężkie brzmienia przestaną być elementem mojej codzienności to bym go wyśmiał.
Moim zdaniem gust muzyczny dorasta i zmienia się razem z nami. Ważne jest natomiast, żeby nie bać się eksperymentować i poznawać nowe rodzaje muzyki.

No nic… na dziś to byłoby tyle. Zachęcam do obserwacji i komentowania. 

Elo.
       

                        

3 komentarze:

 1. Bardzo fajnie piszesz ! Przede wszystkim mądrze ! Masz wielką rację, muzyka jest bardzo ważna w naszym życiu i w pewien sposób odzwierciedla naszą osobowość. Również jestem tego samego zdania że nie warto ograniczać się tylko do jednego rodzaju muzyki. Życzę dalszych sukcesów i powodzenia w blogowaniu :)
  www.fashionsiden.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny post! Zgadzam się, jest tyle gatunków muzyki, że każdy może słuchac wielu piosenek1 Tak, rodzeństwo często ma inne podglądy na temat brzmienia, ale u mnie prawie wszysycy jesteśmy fanami Ganji Mafii! ^^ :P
  julia-skorupka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja mam kilku idoli, których płyty kolekcjonuję, po prostu kiedyś przypadł mi do gustu ich głos i tak pozostało, ale jestem otwarta na wszelkie nowości, wiec słucham po prostu tego, co wpadnie w ucho, i tyle :)
  http://www.daria-mikolajewska.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

TOP